Egy éve indítottam itt a blogon egy szavazást arról, hogy ki mit gondol a mobiltelefon hosszú távú egészségügyi hatásáról.
Rossz-e, vagy pedig nem jó? Csak hogy Irdatlan bácsit idézzem...
De komolyra fordítva a szót: vajon lehet-e káros hatása a rádióhullámoknak a belsőfülre és/vagy a hallóidegre, vagy akár az agyra? Vagy pedig minden további nélkül, nyugodtan lehet használni a telefont, és kutya bajunk sem lesz tőle. Az előző blogbejegyzésben ismertetett cikkek inkább abba az irányba mutattak, hogy azért nem marad bűntetlenül a mobilozás. Mind a hallásfunkció romlásának, mind jóindulatú, koponyán belül növekvő daganatok kialakulásának esélye némileg nő a mobilozóknál. Én is arra gondolok, hogy azért valamilyen káros hatása biztos, hogy van a mobilnak, még ha nem is okvetlen egyenes utat jelent a rákhoz, vagy más, komoly egészségkárosodáshoz.
Viszont a "nem káros a mobil" szavazóknak jó hír, hogy a június végén megjelent American Journal of Epidemiology-ban publikáltak egy dán tanulmányt, amely nem talált összefüggést a vestibularis schwannoma előfordulási gyakorisága és a mobilozás között. Pedig még azt is megnézték, hogy a jobbkezeseknél nincs-e több ilyen tumor a jobb oldalon, meg más egyéb faktort is, de ez a szál negatívnak bizonyult.
Mondjuk az én hitemet -mint azt feljebb is írtam- ez nem ingatta meg. Szerintem valamit azért csak csinál az a vacak telefon, csak az a baj, hogy nem tudjuk letenni.