A blogról

Ön az ENT House Budapest fül- orr- gégészeti rendelő blogját olvassa. A blogon szakmai témákat boncolgatunk, betegségeket és azok kezelését ismertetjük, friss kutatásokat, ajánlásokat elemzünk, érdekes eseteket mutatunk be, elsősorban kollégáknak, másodsorban betegeknek. Fül- orr- gégészet minden mennyiségben!

 

 

Podcastünkben élőszóban is beszélgetünk szakmai kérdésekről, 10-25 perces adások formájában. A csatornánkat itt találja:

 

spotify_2.jpg

 

Természetesen az itt leírtak nem helyettesítik a vizsgálatot, csak kiegészítő jellegű információk. Ezzel kapcsolatos részletes jogi nyilatkozatunk ITT érhető el. A blog íróinak nincs kapacitása, és jogilag sem találják vállalhatónak, hogy általuk korábban nem kezelt betegeknek email-ben egészségügyi tanácsokat adjanak.

 

 

A blog írói az ENT House Budapest mukatársai:

 horvatht_otsz.jpeg

dr. Horváth Tamás Ph.D.

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: fülsebészet

email: horvathtamas[at]enthouse.hu

(drhorvathtamas.com)

 

 vargazsuzsi_ildi.jpg

dr. Varga Zsuzsa

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: rhinológia, otoneurológia

email: dr.zsuzsa.varga[at]gmail.com

 

 

 hiteles_egeszsegugyi_weboldal_2017_pecset.png

 



Free Page Rank Tool

Címkék

Címkefelhő

Az a káros mobiltelefon 2.

2011.07.31. | drHorváthTamás | komment

Címkék: mobiltelefon fül belsőfül hallóideg

 
Ön szerint károsan hat a mobiltelefon a fülre és/vagy az idegsejtekre?

Nem
Lehet
Biztosan kissé
Biztosan nagyon




Egy éve indítottam itt a blogon egy szavazást arról, hogy ki mit gondol a mobiltelefon hosszú távú egészségügyi hatásáról.
Rossz-e, vagy pedig nem jó? Csak hogy Irdatlan bácsit idézzem...

De komolyra fordítva a szót: vajon lehet-e káros hatása a rádióhullámoknak a belsőfülre és/vagy a hallóidegre, vagy akár az agyra? Vagy pedig minden további nélkül, nyugodtan lehet használni a telefont, és kutya bajunk sem lesz tőle. Az előző blogbejegyzésben ismertetett cikkek inkább abba az irányba mutattak, hogy azért nem marad bűntetlenül a mobilozás. Mind a hallásfunkció romlásának, mind  jóindulatú, koponyán belül növekvő daganatok kialakulásának esélye némileg nő a mobilozóknál. Én is arra gondolok, hogy azért valamilyen káros hatása biztos, hogy van a mobilnak, még ha nem is okvetlen egyenes utat jelent a rákhoz, vagy más, komoly egészségkárosodáshoz.

Viszont a "nem káros a mobil" szavazóknak jó hír, hogy a június végén megjelent American Journal of Epidemiology-ban publikáltak egy dán tanulmányt, amely nem talált összefüggést a vestibularis schwannoma előfordulási gyakorisága és a mobilozás között. Pedig még azt is megnézték, hogy a jobbkezeseknél nincs-e több ilyen tumor a jobb oldalon, meg más egyéb faktort is, de ez a szál negatívnak bizonyult.

Mondjuk az én hitemet -mint azt feljebb is írtam- ez nem ingatta meg. Szerintem valamit azért csak csinál az a vacak telefon, csak az a baj, hogy nem tudjuk letenni.

süti beállítások módosítása