Az óriási, nyelőcsőből kivett csont kapcsán felmerült, hogy mi az a retrocricoid térség, gondoltam akkor az algarati (hypopharynx) régiók megérnének egy posztot. De a régiók előtt maga az algarat elhelyezkedése is tisztázásra vár. Az algarat a szájgarat (mesopharynx, azaz a torok) folytatása lefelé, a nyelőcsőig. Felső határa a nyelvcsont magassága, lefelé pedig a gége gyűrűporcának hátsó ívéig tart. A függőleges kiterjedés oldalnézetből látszik legjobban:
Az algarat vízszintes metszetben egy C alakú cső, ami a gégét két oldalról és hátulról öleli körbe, és ez az a nézet, ami alapján régiókra lehet osztani az algaratot. A három régió a gége gyűrűporca mögött elhelyezkedő retrocricoid (postcricoid) régió, vele szemben az algarat hátsó fala, és a gége két oldalán a nyelőcső irányába ferdén vezető zsákszerű sinus pyriformisok. Kiváló reggae színekben ez így néz ki:
A régiókra való felosztásnak elsődlegesen onkológiai okai vannak. Ugyanis például egy retrocricoid elhelyezkedésű daganat esetében az egész gégét is el kell távolítani, míg egy hátsó garatfali tumor esetében ez nem valószínű. Természetesen pontos kiterjedés, TNM függvénye minden, de általánosságban ez elmondható. Van pdf-ben egy Shah fej-nyaki onkológia könyvem, de mivel a címlap fájl hibás, sajnos nem tudom, melyik kiadás (amúgy szerintem EZ). Onnan loptam ki az alábbi diagramot, ami mutatja, hogy egyébként nagy a sinus pyriformis dominancia, a tumorok nagy része onnan indul ki.