A blogról

Ön az ENT House Budapest fül- orr- gégészeti rendelő blogját olvassa. A blogon szakmai témákat boncolgatunk, betegségeket és azok kezelését ismertetjük, friss kutatásokat, ajánlásokat elemzünk, érdekes eseteket mutatunk be, elsősorban kollégáknak, másodsorban betegeknek. Fül- orr- gégészet minden mennyiségben!

 

 

Podcastünkben élőszóban is beszélgetünk szakmai kérdésekről, 10-25 perces adások formájában. A csatornánkat itt találja:

 

spotify_2.jpg

 

Természetesen az itt leírtak nem helyettesítik a vizsgálatot, csak kiegészítő jellegű információk. Ezzel kapcsolatos részletes jogi nyilatkozatunk ITT érhető el. A blog íróinak nincs kapacitása, és jogilag sem találják vállalhatónak, hogy általuk korábban nem kezelt betegeknek email-ben egészségügyi tanácsokat adjanak.

 

 

A blog írói az ENT House Budapest mukatársai:

 horvatht_otsz.jpeg

dr. Horváth Tamás Ph.D.

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: fülsebészet

email: horvathtamas[at]enthouse.hu

(drhorvathtamas.com)

 

 vargazsuzsi_ildi.jpg

dr. Varga Zsuzsa

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: rhinológia, otoneurológia

email: dr.zsuzsa.varga[at]gmail.com

 

 

 hiteles_egeszsegugyi_weboldal_2017_pecset.png

 



Free Page Rank Tool

Címkék

Címkefelhő

A helyes orrspray használathoz

2011.05.20. | drHorváthTamás | komment

Címkék: orr orrcsepp fülkürt orrgarat

Érdekes felvetést találtam a Fauquier ENT blogon orrspray használattal kapcsolatban. Michael Chang egy az Archieves of Otolaryngology and Head and Neck Surgery-ben megjelent cikk eredményét vonta kétségbe a blogbejegyzésében. Ez a 91 beteg bevonásával készült kutatás úgy találta, hogy a szteroidos orrspray-k nem hatékonyak a tartós fülkürtműködési zavar javítására, de Chang doktor szerint az eredmény kétségbe vonható, mivel a kutatásba bevont betegek nem megfelelően használták az orrpsray-t. Ugyanis a cikk írói csak annyi instrukcióval látták el a betegeket, hogy mindkét orrjáratba nyomjanak napi 2x orrspray-t, de semmi más tanácsot nem adtak. Miközben ahhoz, hogy a fülkürt környékére, az orrgaratba menjen a hatóanyag, szinte vízszintesen kell tartani a spray-t. Az orr belülről mondhatni kúp alakú, ezért aki csak úgy orrspay-t nyom az orrába, akkor nagy eséllyel az orr felső részébe megy az anyag, miközben a fülkürt hátul, az orrgaratban van (a lenti ábrán kék színnel jelöltem).



Egyébként egyetértek Michael Chang-gal ami a cikk kritikáját illeti, bár azt hozzá kell tegyem, hogy alapvetően én sem szteroidos orrspray-t, hanem szteroidos orrcseppet szoktam javasolni a fülkürtműködési zavarra. Az jól lelógatott fejhelyzetben szerintem a legjobb választás.

süti beállítások módosítása