A blogról

Ön az ENT House Budapest fül- orr- gégészeti rendelő blogját olvassa. A blogon szakmai témákat boncolgatunk, betegségeket és azok kezelését ismertetjük, friss kutatásokat, ajánlásokat elemzünk, érdekes eseteket mutatunk be, elsősorban kollégáknak, másodsorban betegeknek. Fül- orr- gégészet minden mennyiségben!

 

 

Podcastünkben élőszóban is beszélgetünk szakmai kérdésekről, 10-25 perces adások formájában. A csatornánkat itt találja:

 

spotify_2.jpg

 

Természetesen az itt leírtak nem helyettesítik a vizsgálatot, csak kiegészítő jellegű információk. Ezzel kapcsolatos részletes jogi nyilatkozatunk ITT érhető el. A blog íróinak nincs kapacitása, és jogilag sem találják vállalhatónak, hogy általuk korábban nem kezelt betegeknek email-ben egészségügyi tanácsokat adjanak.

 

 

A blog írói az ENT House Budapest mukatársai:

 horvatht_otsz.jpeg

dr. Horváth Tamás Ph.D.

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: fülsebészet

email: horvathtamas[at]enthouse.hu

(drhorvathtamas.com)

 

 vargazsuzsi_ildi.jpg

dr. Varga Zsuzsa

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: rhinológia, otoneurológia

email: dr.zsuzsa.varga[at]gmail.com

 

 

 hiteles_egeszsegugyi_weboldal_2017_pecset.png

 



Free Page Rank Tool

Címkék

Címkefelhő

Tankönyvek

2011.01.12. | drHorváthTamás | komment

Címkék: fül

Manapság szinte minden tankönyvet pdf-ben szerzek meg. Így fel tudom rakni őket a google docsba, vagy dropboxba, sőt, most már a telefonomra is, és bárhol vagyok, bele is tudok nézni bármelyikbe. De én akkor is a nyomtatott könyveket szeretem jobban, és próbálom gyűjteni is őket. A hétvégén szert is tettem két új darabra. Az egyik "új" egy igazi gyöngyszem, egy 1868-as (!!) Bőke Gyula-féle Fülgyógyászat tankönyv.

Be is scanneltem a címlapot:


Hihetetlen érzés beleolvasni. Már 1868-ban is sejtették az otosclerosist, és egyértelműen különbséget tettek az akut és a krónikus fülkürtműködési zavar kórélettana között, de mégis nagyon messze volt a tudomány a mai viszonyokhoz képest. Ez persze mindenképpen jó hír, mert azt jelenti, hogy volt fejlődés az elmúlt 150 évben... :)
A nyelvezetet is meg kellett szoknom, mivel például a polipot habarcz néven említi, míg a belsőfület tömkelegnek nevezi.

A másik könyvet félig-meddig vakon vettem. Tudtam, hogy nem hagyományos tankönyv, hanem valamilyenfajta szupplementum-szerűség, aminek az önképzéshez van köze, de be volt nejlonozva, és nem lehetett kibontani. Byron Bailey írta, az ő sima tankönyve már megvan, és annak nem olyan volt a borítója. Mindenesetre megvettem, és kiderült, hogy egy tesztkönyv. Beleolvastam, hát finoman szólva fogas kérdések is vannak benne. Mindenesetre ez is elég jó lesz szárazedzésre. Majd lehet, hogy lefordítok 1-2 kérdést belőle, aztán felrakom valahova, például a posterousra, aztán majd lehet közösen gondolkodni, önképződni.



Most pedig jöhetnek a habarczok élőben!

süti beállítások módosítása