Keloidképződés fülbelövés után:
Az arra hajlamos egyénekben akár egy fülbelövést követően is kialakulhat keloid (vadhús), melyet elsősorban szteroid injekcióval lehet kezelni. Műtét sokszor csak ront a helyzeten.
Cikk ITT.
A műtéti megoldást igénylő idült orrmandula- és torokmandula gyulladás kialakulásában atípusos baktériumok is részt vehetnek. Mycoplasma és chlamydia volt kimutatható jópár beteg esetében.
Cikk ITT.
Szájnyálkahártya-irritáció és rák:
A szájnyálkahártya krónikus irritációja és a szájüregi daganat kialakulásának esélye között összefüggéseket mutattak ki.
Cikk ITT.
Gégerák sugárkezelését befolyásoló tényezők:
A gégefedő előtti térség (preepiglottikus páholy) daganatos inváziója úgy tűnik nem befolyásolja jelentősen a sugárkezelés sikerességét. Pedig a preepiglottikus páholyban gyorsan tud terjedni a tumor.
Cikk ITT.
Az allergiás náthára és az asztmára való hajlam közti kapcsolat már ismert. Most kimutatták, hogy a frissen allergiássá vált betegeknél is már kimutatható az alsóbb légutak érintettsége, még panaszmentesség esetén is.
Cikk ITT.
Nyálmirigy tumor ultrahang vizsgálata:
A nyálmirigydaganatok differenciáldiagnosztikájában sokat segíthet az ultrahang vizsgálat, sosem felesleges. Elmosódott határok és környéki nyirokcsomó megnagyobbodás rosszindulatú daganatra utal.
Cikk ITT.
Pajzsmirigy tapintása és hormonszintek:
Úgy néz ki, hogy egy alaposabb manuális pajzsmirigyvizsgálat befolyásolja a pajzsmirigyhormon szintjét, ezért ha laborvizsgálatot is tervezünk, azt inkább a tapintás előtt végezzük el.