A blogról

Ön az ENT House Budapest fül- orr- gégészeti rendelő blogját olvassa. A blogon szakmai témákat boncolgatunk, betegségeket és azok kezelését ismertetjük, friss kutatásokat, ajánlásokat elemzünk, érdekes eseteket mutatunk be, elsősorban kollégáknak, másodsorban betegeknek. Fül- orr- gégészet minden mennyiségben!

 

 

Podcastünkben élőszóban is beszélgetünk szakmai kérdésekről, 10-25 perces adások formájában. A csatornánkat itt találja:

 

spotify_2.jpg

 

Természetesen az itt leírtak nem helyettesítik a vizsgálatot, csak kiegészítő jellegű információk. Ezzel kapcsolatos részletes jogi nyilatkozatunk ITT érhető el. A blog íróinak nincs kapacitása, és jogilag sem találják vállalhatónak, hogy általuk korábban nem kezelt betegeknek email-ben egészségügyi tanácsokat adjanak.

 

 

A blog írói az ENT House Budapest mukatársai:

 horvatht_otsz.jpeg

dr. Horváth Tamás Ph.D.

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: fülsebészet

email: horvathtamas[at]enthouse.hu

(drhorvathtamas.com)

 

 vargazsuzsi_ildi.jpg

dr. Varga Zsuzsa

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: rhinológia, otoneurológia

email: dr.zsuzsa.varga[at]gmail.com

 

 

 hiteles_egeszsegugyi_weboldal_2017_pecset.png

 



Free Page Rank Tool

Címkék

Címkefelhő

TORS (transoral robotic surgery) újratöltve

2013.11.19. | VargaZs | komment

Nemrég Michael Douglas esete kapcsán írtam egy rövid ismertetőt a szájüregi robotsebészetről (TORS-ról), azonban most a Hamburgban dolgozó Lőrincz Balázs Bendegúz dr. kollégánk felhívta a figyelmemet arra, hogy a forrásként használt Mayo Klinika honlapján található leírás azért bizonyos vonatkozásaiban nem tökéletesen fedi a valóságot. Lőrincz dr. egyébként az egyetlen magyar fül- orr- gégész, aki daVinci robottal dolgozik, és egyúttal ő az egyetlen fej-nyak sebész Németországban, aki oktatja is ezt a technikát.

LBB.jpg

Kiemelte, hogy ami például a daganat kiterjedésétől függő műtéti indikációkat illeti, kifejezetten a kisebb, T1, T2 méretű tumorok esetében ajánlott ez a műtéti típus, az ennél nagyobb daganatok esetében továbbra is a hagyományos külső feltárást részesítik előnyben. Az indikációs terület komoly átfedést mutat a primer kemoradioterápiával, tipikusan a HPV-pozitív oropharynx tumorok esetében, azonban a hagyományos műtétekkel összehasonlítva a robottechnika lehetővé teszi az eltávolítást nagyobb, járulékos roncsolás (pl. mandibulotomia) nélkül.

Reméljük, hogy Lőrincz dr. a későbbiekben segít nekünk itt a blogon eligazodni a robottechnika világában, már csak azért is, mert azon dolgozik, hogy ez az eljárás a magyar fül- orr- gégészek számára is elérhető legyen.

süti beállítások módosítása