Az elmúlt hetekben twitteren közzétett/ olvasott szakmai hírekből, publikációkból a legfontosabbak és legérdekesebbek, egy csokorban:
Az éves átlaghőmérséklet változása nem befolyásolja a középfülgyulladások vagy a légúti allergia előfordulásának esélyét.
Cikk ITT.
Összefüggésbe hozták a glutén érzékenységet a Meniere betegséggel. Lehet, hogy a gluténra adott immunválasz közrejátszik ebben a betegségben?
Cikk ITT.
A kétoldali peritonsillaris tályog nagyon ritka, de előfordul, sőt, akár két különböző baktériumtörzs is okozhatja szimultán a problémát.
Cikk ITT.
A Bell paresis-sel összehasonlítva a Ramsay-Hunt szindróma prognózisa kissé rosszabb, fiatalabb életkorban kezdődik, és általában súlyosabb a kezdeti arcidegbénulás mértéke. A Bell-féle bénulásban egyébként a szteroidhoz adott antivirális terápia nem javította a felépülést.
Cikk ITT.
Légcsőmetszés után elég ritka a komoly szövődmény, de ha mégis előfordul, akkor általában egy héttel a beavatkozás után üt be a krach.
Cikk ITT.
Fültisztítópálcával kilyukasztott dobhártya általában elég jól gyógyul magától is, nincs szükség beavatkozásra. De azért ne nyúlkáljon ilyen mélyre senki!
Cikk ITT.
Allergiás náthában a hisztamin adása alapvetően nem befolyásolja a csillószőrök mozgását, legalábbis egér modellben.
Cikk ITT.
Úgy tűnik, egész nyugodtan lehet egy ülésben orrsövény- és melléküregműtétet is végezni, nem befolyásolja az eredményt ha mindkettő megtörténik.
Cikk ITT.