Az USA-ban a háziorvosok rendszeresen aluldozírozzák az antibiotikumot az idősebb és az elhízott gyermekeknek középfül gyulladás esetén. Ez nyilván összefügg a fokozott mértékű elhízással is.
Traumás dobhártya perforáció gyógyulása:
Az életkor és a dobhártyán keletkezett lyuk nagysága befolyásolja elsősorban a gyógyulást, de befolyásolja még a dobüreg fertőzöttsége is, illetve a trauma mikéntje. Áthatoló sérülések rosszabbul gyógyulnak.
Cikk ITT.
Orr- és melléküreg melanoma:
Az orr- vagy melléküregi kiindulású melanoma malignum rendkívül agresszív betegség. Hiába a radikális eltávolítás, gyakran kiújul.
Cikk ITT.
Allergiás nátha:
A sóoldat gél formátumban is hatékony kiegészítő kezelés lehet az allergiás náthában. Fokozza a csillószőr működést, elősegíti a nyálkahártya lohadását.
Cikk ITT.
Allergia és asztma:
Úgy tűnik, hogy allergiás asztma esetén a kis dózisú szteroidos orrspray és a kis dózisú inhalációs szteroid együtt nem olyan hatékony, mint az önmagában adott, de nagy dózisú inhalációs szteroid. Ilyen módon sajnos nem lehet csökkenteni a szteroidbevitelt.
Cikk ITT.
Horkolás ellen szteroidspray:
Nyelvcsap megnagyobbodás miatt kialakult horkolásnak nem effektív kezelési módja a szteroidos spray adása, hiába vannak megfelelő szteroidreceptorok a nyelvcsap felületén.
Cikk ITT.
Fej-nyaki daganatok műtéte után kialakult kardiológiai szövődmények:
Fej-nyaki rosszindulatú daganatok esetén elsősorban az életkor határozza meg, hogy milyen eséllyel lesz műtét után szív- érrendszeri szövődmény. 70 év felett nagyobb eséllyel alakul ki, azonban béta-blokkoló gyógyszer szedésével csökkenteni lehet a rizikót.
Cikk ITT.
Nyelőcső achalasia kezelése kólával:
Egy idős, nyelőcsőgörcsben szenvedő beteg falat-elakadását sikeresen kezeltek kólával (!) és nifedipine calciumantagonista gyógyszerrel. A kóla gondolom a szénsav tartalma miatt jobban szétnyomta a beszűkült nyelőcsövet, esetleg feloldotta az elakadt falatot. Ez nem is annyira jó reklám a kólának...
Cikk ITT.
Nyálmirigydaganatok szövettani vizsgálata:
Kérdéses esetben mindig meg kell ismételni a nyálmirigyek aspirációs cytológiai vizsgálatát, ha a legkisebb kérdés is felmerül a daganat szövettani típusát illetően.
Cikk ITT.