A blogról

Ön az ENT House Budapest fül- orr- gégészeti rendelő blogját olvassa. A blogon szakmai témákat boncolgatunk, betegségeket és azok kezelését ismertetjük, friss kutatásokat, ajánlásokat elemzünk, érdekes eseteket mutatunk be, elsősorban kollégáknak, másodsorban betegeknek. Fül- orr- gégészet minden mennyiségben!

 

 

Podcastünkben élőszóban is beszélgetünk szakmai kérdésekről, 10-25 perces adások formájában. A csatornánkat itt találja:

 

spotify_2.jpg

 

Természetesen az itt leírtak nem helyettesítik a vizsgálatot, csak kiegészítő jellegű információk. Ezzel kapcsolatos részletes jogi nyilatkozatunk ITT érhető el. A blog íróinak nincs kapacitása, és jogilag sem találják vállalhatónak, hogy általuk korábban nem kezelt betegeknek email-ben egészségügyi tanácsokat adjanak.

 

 

A blog írói az ENT House Budapest mukatársai:

 horvatht_otsz.jpeg

dr. Horváth Tamás Ph.D.

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: fülsebészet

email: horvathtamas[at]enthouse.hu

(drhorvathtamas.com)

 

 vargazsuzsi_ildi.jpg

dr. Varga Zsuzsa

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: rhinológia, otoneurológia

email: dr.zsuzsa.varga[at]gmail.com

 

 

 hiteles_egeszsegugyi_weboldal_2017_pecset.png

 



Free Page Rank Tool

Címkék

Címkefelhő

Van Gogh Meniére betegsége

2014.04.30. | VargaZs | komment

Címkék: szédülés meniere betegseg

Művészet kedvelő fül-orr-gégészeket, audiológusokat is szerte a világon megosztja, hogy vajon Van Gogh hogyan veszítette el jobb fülcimpáját és mi okozta halláskárosodását. Vincent Van Gogh, az impresszionizmus egyik vezéralakja azok közé a világhírű történelmi…

Milyen gyakori az ismeretlen eredetű nátha (nem allergiás rhinitis - NAR)?

2014.04.29. | drHorváthTamás | komment

Címkék: orr allergia orrfolyás orrdugulás rhinitis krónikus nem-allergiás nátha

Elég gyakran kell azt mondanom a betegeknek, hogy nem tudom, mitől vannak krónikus orrpanaszai. Nem tudom, miért dugul vagy folyik az orruk, pedig elölről hátra ki vannak vizsgálva, volt fül- orr- gégészeti vizsgálat, negatív a CT, a Prick teszt, az IgE, nem igazán ferde az…

Amerikai betegtájékoztató hallójárat-gyulladás kezeléséhez

2014.04.26. | drHorváthTamás | komment

Címkék: fül hallójáratgyulladás külsőfül hallójárat fülcsepp

Az Otolaryngology - Head and Neck Surgery-ben nemrég publikálták a friss, hivatalos amerikai ajánlást a hallójárat-gyulladás kezelésére. Magáról az ajánlásról sokat lehetne beszélni, talán még majd írok róla, viszont ami például a betegeknek is kézzelfoghatóan hasznos…

Az egységes légutak teória lehetséges magyarázatai

2014.04.23. | drHorváthTamás | komment

Címkék: allergia asztma allergiás rhinitis

Dr. Ves Dimov blogján, egy sinusitis aktualitásokról szóló bejegyzésében találtam egy cikket, amiben felsorolják, hogy mi az a 4 különböző magyarázat, ami az egységes légutak teóriát magyarázza, tehát hogy miért fordulnak elő gyakran együttesen orr- és tüdőbetegségek, pl.…

Meniere betegségben ÉS alvászavarban szenvedő betegeket várnak vizsgálatra

2014.04.18. | drHorváthTamás | komment

Címkék: meniere betegseg alvási apnoe

Zsuzsa pár napja írt egy bejegyzést a Meniere betegség egyik legújabb kutatási irányáról, és a bejegyzéshez dr. Buda Bernadett kolléganőnktől érkezett egy hozzászólás, amiből kiderült, hogy ő és Gerlinger professzor úr egy kutatást kezdtek nemrég a Meniere betegség és az…

Szamárköhögéssel is számolni kell

2014.04.17. | drHorváthTamás | komment

Címkék: köhögés szamárköhögés fertőzéses betegségek pertussis

Sikerült nem felismernem egy szamárköhögést. A beteget akkor láttam először, mikor kifelé jött egy felső légúti fertőzésből, amihez komoly köhögés társult. A köhögés hosszú heteken át csak nem akart elmúlni, és főleg éjjel volt zavaró, sokszor hányásig tartott.…

Újabb eredmények a Meniére betegség kutatásában

2014.04.12. | VargaZs | 2 komment

Címkék: fül szédülés belsőfül meniere betegseg

2013 őszén olvashattuk a Kolorádói Egyetemen végzett kutatás eredményeként, hogy szoros összefüggés valószínűsíthető a Meniére betegség és különböző, átmenetileg csökkent agyi véráramlással járó állapotok, mint például migrénes fejfájás között. Dr.…

Kettős születésnap

2014.04.03. | drHorváthTamás | 2 komment

A napokban 2 születésnapot is ünnepelek. Ami szorosabban kapcsolódik a bloghoz, az maga a blog születésnapja. 2009. április elején, tehát most már 5 éve kezdtem el írni a blogot, az első bejegyzés a fülkürtműködés zavarának okáról azóta is nagyon aktuális, mikor a betegeket…

süti beállítások módosítása