A blogról

Ön az ENT House Budapest fül- orr- gégészeti rendelő blogját olvassa. A blogon szakmai témákat boncolgatunk, betegségeket és azok kezelését ismertetjük, friss kutatásokat, ajánlásokat elemzünk, érdekes eseteket mutatunk be, elsősorban kollégáknak, másodsorban betegeknek. Fül- orr- gégészet minden mennyiségben!

 

 

Podcastünkben élőszóban is beszélgetünk szakmai kérdésekről, 10-25 perces adások formájában. A csatornánkat itt találja:

 

spotify_2.jpg

 

Természetesen az itt leírtak nem helyettesítik a vizsgálatot, csak kiegészítő jellegű információk. Ezzel kapcsolatos részletes jogi nyilatkozatunk ITT érhető el. A blog íróinak nincs kapacitása, és jogilag sem találják vállalhatónak, hogy általuk korábban nem kezelt betegeknek email-ben egészségügyi tanácsokat adjanak.

 

 

A blog írói az ENT House Budapest mukatársai:

 horvatht_otsz.jpeg

dr. Horváth Tamás Ph.D.

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: fülsebészet

email: horvathtamas[at]enthouse.hu

(drhorvathtamas.com)

 

 vargazsuzsi_ildi.jpg

dr. Varga Zsuzsa

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: rhinológia, otoneurológia

email: dr.zsuzsa.varga[at]gmail.com

 

 

 hiteles_egeszsegugyi_weboldal_2017_pecset.png

 



Free Page Rank Tool

Címkék

Címkefelhő

Bréking: új IDSA guideline streptococcus okozta torokgyulladáshoz

2012.09.13. | drHorváthTamás | komment

Címkék: baktérium garat fertőzéses betegségek streptococcus garatgyulladás guideline

Most olvastam, hogy az Infectious Diseases Society of America kiadta az új streptococcus pharyngitis diagnosztikára és kezelésre vonatkozó guideline-ját, ami ITT érhető el. Az egyik legfontosabb üzenete az a táblázat, amiben még 2012-ben is penicillint vagy penicillinszármazékot javasolnak elsőként választandó antibiotikumnak a nem penicillin-allergiás betegeknek. Másrészt ismét megerősítést nyert, hogy a penicillin-allergia  nem zárja ki, hogy cephalosporint adjunk, erről majdnem kerek 3 éve már én is írtam itt a blogon. A harmadik fontos ajánlás a streptococcus gyorsteszt használata, ami a mai magyar egészségügy gazdasági valóságában nem biztos, hogy elvárható. Szerencsére létezik a Centor Score rendszer, ami azért elég jól belövi a bakteriális pharyngitist.

Egyébként van egy bakteriális rhinosinusitises ajánlásuk is, ami pedig ITT olvasható.

süti beállítások módosítása