A blogról

Ön az ENT House Budapest fül- orr- gégészeti rendelő blogját olvassa. A blogon szakmai témákat boncolgatunk, betegségeket és azok kezelését ismertetjük, friss kutatásokat, ajánlásokat elemzünk, érdekes eseteket mutatunk be, elsősorban kollégáknak, másodsorban betegeknek. Fül- orr- gégészet minden mennyiségben!

 

 

Podcastünkben élőszóban is beszélgetünk szakmai kérdésekről, 10-25 perces adások formájában. A csatornánkat itt találja:

 

spotify_2.jpg

 

Természetesen az itt leírtak nem helyettesítik a vizsgálatot, csak kiegészítő jellegű információk. Ezzel kapcsolatos részletes jogi nyilatkozatunk ITT érhető el. A blog íróinak nincs kapacitása, és jogilag sem találják vállalhatónak, hogy általuk korábban nem kezelt betegeknek email-ben egészségügyi tanácsokat adjanak.

 

 

A blog írói az ENT House Budapest mukatársai:

 horvatht_otsz.jpeg

dr. Horváth Tamás Ph.D.

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: fülsebészet

email: horvathtamas[at]enthouse.hu

(drhorvathtamas.com)

 

 vargazsuzsi_ildi.jpg

dr. Varga Zsuzsa

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: rhinológia, otoneurológia

email: dr.zsuzsa.varga[at]gmail.com

 

 

 hiteles_egeszsegugyi_weboldal_2017_pecset.png

 



Free Page Rank Tool

Címkék

Címkefelhő

Hasznos fül- orr- gégészeti linkek

2012.03.20. | drHorváthTamás | komment

Címkék: internet ct anatómia élettan

A facebookon Thomas Anthony dr. kollégánk jóvoltából pár hónapja létrejött az ENT Links nevű csoport. Csináltam neki egy delicious könyvjelzőt, de a legjobb linkeket kimásolom ide:

Elérhetőek az American Society of Pediatric Otolaryngology online oktatóanyagai ITT. Gyermekkori fülsebészet, gyermekkori hangproblémák, allergiás nátha, Down szindróma fül- orr- gégészeti vonatkozásai, vagy például Bluestone Professzor előadása arról, hogy az evolúciónak milyen szerepe van abban, hogy az embereknél gyakori a középfülgyulladás, míg állatoknál szinte sosem fordul elő. Nagyon jó! 

Van egy CT képekkel operáló, a subcutan emphysema kapcsán  a nyak rétegeiről, fasciák által határolt tereiről szóló oldal ITT.

Szintén CT alapú oldal a temporalis csontról ITT, és ugyanitt egyébként szintén van nyak és melléküreg is. Sajnos csak internet explorerrel megy, sem chrome, sem safari nem viszi.

A temporalis csontról még: a Massachusetts Eye and Ear Infirmary jóvoltából szövettani alapú atlasz is van ITT. Ráadásul még 3D temporalis csont-modellek is láthatóak ITT!

Végül pedig aki szeret a kvízeket, az próbára teheti magát ITT. De nem árt tudni hozzá, hogy pl. egy Smashing Pumpkins koncert első és 15. sorában kb. milyen zajintenzitás-terhelés várható... Laikusok is megpróbálhatják! Jó töltögetést!

+ 1 hír:
Mint arról már két hete írtam, az USA-ban kiadták a hirtelen halláscsökkenésre vonatkozó diagnosztikus és terápiás ajánlást. Most megérkezett ennek a podcast verziója is, ITT érhető el. Régebbi podcastokról ITT írtam már. 

süti beállítások módosítása