A blogról

Ön az ENT House Budapest fül- orr- gégészeti rendelő blogját olvassa. A blogon szakmai témákat boncolgatunk, betegségeket és azok kezelését ismertetjük, friss kutatásokat, ajánlásokat elemzünk, érdekes eseteket mutatunk be, elsősorban kollégáknak, másodsorban betegeknek. Fül- orr- gégészet minden mennyiségben!

 

 

Podcastünkben élőszóban is beszélgetünk szakmai kérdésekről, 10-25 perces adások formájában. A csatornánkat itt találja:

 

spotify_2.jpg

 

Természetesen az itt leírtak nem helyettesítik a vizsgálatot, csak kiegészítő jellegű információk. Ezzel kapcsolatos részletes jogi nyilatkozatunk ITT érhető el. A blog íróinak nincs kapacitása, és jogilag sem találják vállalhatónak, hogy általuk korábban nem kezelt betegeknek email-ben egészségügyi tanácsokat adjanak.

 

 

A blog írói az ENT House Budapest mukatársai:

 horvatht_otsz.jpeg

dr. Horváth Tamás Ph.D.

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: fülsebészet

email: horvathtamas[at]enthouse.hu

(drhorvathtamas.com)

 

 vargazsuzsi_ildi.jpg

dr. Varga Zsuzsa

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: rhinológia, otoneurológia

email: dr.zsuzsa.varga[at]gmail.com

 

 

 hiteles_egeszsegugyi_weboldal_2017_pecset.png

 



Free Page Rank Tool

Címkék

Címkefelhő

Fül- orr- gégészeti rövidhírek twitteren - 7.

2010.03.31. | drHorváthTamás | komment

Címkék: orr allergia nyirokcsomó fül belsőfül onkológia pajzsmirigy reflux halláscsökkenés fülműtét arcideg nyálmirigyek középfül fültőmirigy parotis



 

Az elmúlt hetekben twitteren közzétett/ olvasott szakmai hírekből, publikációkból a legfontosabbak és legérdekesebbek, egy csokorban:


Az üllő hallócsont meglétének előrejelzői fülműtét előtt:
40 és 70 dB közötti vezetéses halláscsökkenés, valamint a középfül nyálkahártyájának granulációja esetén nagy valószínűséggel elpusztult az üllő.
Cikk ITT.

Hirtelen halláscsökkenés kezelése plasmapheresissel:
Azon betegek esetében, akiknél magas LDL koleszterin értékeket mértek, sokszor sikeresen lehetett kezelni az akut halláscsökkenést szelektív plasmapheresissel.
Cikk ITT.

A szalicilátok hosszú távú hatása a belsőfülre:
A szalicilátok szedése hosszabb távon ugyan növeli a hallás hangolásáért felelős fehérje, a prestin előállítását a szőrsejtekben, de a hallóideg működését viszont gátolja.
Cikk ITT.

Idült orrgarat gyulladás kezelése égetéssel:
A gyógyszeres kezelésre nem reagáló orrgarat gyulladást 4 beteg esetében sikerrel kezeltek diatermiával, azaz a terület égetésével.
Cikk ITT.

Az allergiás nátha előfordulás Budapesten:
Úgy tűnik, hogy Budapesten több kisiskolás korú gyermek szenved allergiás náthában, mint más európai országban.
Cikk ITT.

A fültőmirigy jóindulatú daganatainak műtéti kockázata hosszú távon:
Minél kisebb műtétet végzünk a fültőmirigyen, annál kisebb a kockázata a tartós mellékhatásoknak. Végleges arcideg bénulás 2.3%-ban fordult elő, de csak a nagyobb beavatkozásoknál.
Cikk ITT.

Pajzsmirigy rák áttétének markere:
Papilláris pajzsmirigy rák esetén a sejtsoztódási kör egyes fehérjéi, különösen a cyclin D1 alkalmas lehet annak megítélésére, hogy van-e nyirokcsomó áttét, vagy nincs.
Cikk ITT.

Savcsökkentők káros mellékhatásai:
A fül- orr- gégészeti panaszokat is okozó reflux kezelésére használt savcsökkentő gyógyszerek mellékhatásaira is figyelni kell. Csontanyagcserére, és a vér vasszintjére is kihathatnak, sőt, egyes gyógyszerek esetében kardiológiai kockázat is felmerül.
Cikk ITT.

süti beállítások módosítása