A blogról

Ön az ENT House Budapest fül- orr- gégészeti rendelő blogját olvassa. A blogon szakmai témákat boncolgatunk, betegségeket és azok kezelését ismertetjük, friss kutatásokat, ajánlásokat elemzünk, érdekes eseteket mutatunk be, elsősorban kollégáknak, másodsorban betegeknek. Fül- orr- gégészet minden mennyiségben!

 

 

Podcastünkben élőszóban is beszélgetünk szakmai kérdésekről, 10-25 perces adások formájában. A csatornánkat itt találja:

 

spotify_2.jpg

 

Természetesen az itt leírtak nem helyettesítik a vizsgálatot, csak kiegészítő jellegű információk. Ezzel kapcsolatos részletes jogi nyilatkozatunk ITT érhető el. A blog íróinak nincs kapacitása, és jogilag sem találják vállalhatónak, hogy általuk korábban nem kezelt betegeknek email-ben egészségügyi tanácsokat adjanak.

 

 

A blog írói az ENT House Budapest mukatársai:

 horvatht_otsz.jpeg

dr. Horváth Tamás Ph.D.

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: fülsebészet

email: horvathtamas[at]enthouse.hu

(drhorvathtamas.com)

 

 vargazsuzsi_ildi.jpg

dr. Varga Zsuzsa

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: rhinológia, otoneurológia

email: dr.zsuzsa.varga[at]gmail.com

 

 

 hiteles_egeszsegugyi_weboldal_2017_pecset.png

 



Free Page Rank Tool

Címkék

Címkefelhő

Miért van kevesebb allergiás gyermek vidéken?

2010.07.24. | drHorváthTamás | komment

Címkék: allergia asztma gyermek fül orr gégészet



Komoly irodalma van már annak, hogy a vidéken felnövő gyermekek között kevesebb allergiás (szénanáthás, asztmás) beteg lesz felnőttkorban, mint a városi gyermekek esetén. Egy ezzel kapcsolatos cikkről júniusban én is csiripeltem. Viszont az, hogy ennek mi az oka, egyelőre nem igazán ismert. Szerencsére most a JACI-ban megjelent egy cikk, melyben arról írnak, hogy megtalálták az egyik olyan molekulát, amelyik felelős lehet ezért a jelenségért. Egerekben a takarmányfélékből, főleg a réti ecsetpázsitból származó arabinogalactan nevű anyag blokkolta az allergiás reakcióban döntő szerepű dendritikus sejteket, és csökkentette a légúti allergiás eredetű gyulladást és hyperreaktivitást. Ez lehet az egyik kulcs. Egyébként úgy találták, hogy csak a fűfélékből származó arabinogalactan okoz ilyen hatást, míg pl. a vörösfenyőből származó nem.

Jó, hogy ha nem csak feltételezéseink vannak ilyen ügyekben is.  Én idáig mindig azt gondoltam, hogy manapság azért van több allergiás beteg, mivel a gyermekek kevesebbet érintkeznek kosszal és más olyan anyagokkal, amik serkentik az immunrendszer érését, illetve hogy több antibiotikumot szednek. De ezt csak gondoltam. Most már legalább van valami kézzelfoghatóbb is.

süti beállítások módosítása