A blogról

Ön az ENT House Budapest fül- orr- gégészeti rendelő blogját olvassa. A blogon szakmai témákat boncolgatunk, betegségeket és azok kezelését ismertetjük, friss kutatásokat, ajánlásokat elemzünk, érdekes eseteket mutatunk be, elsősorban kollégáknak, másodsorban betegeknek. Fül- orr- gégészet minden mennyiségben!

 

 

Podcastünkben élőszóban is beszélgetünk szakmai kérdésekről, 10-25 perces adások formájában. A csatornánkat itt találja:

 

spotify_2.jpg

 

Természetesen az itt leírtak nem helyettesítik a vizsgálatot, csak kiegészítő jellegű információk. Ezzel kapcsolatos részletes jogi nyilatkozatunk ITT érhető el. A blog íróinak nincs kapacitása, és jogilag sem találják vállalhatónak, hogy általuk korábban nem kezelt betegeknek email-ben egészségügyi tanácsokat adjanak.

 

 

A blog írói az ENT House Budapest mukatársai:

 horvatht_otsz.jpeg

dr. Horváth Tamás Ph.D.

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: fülsebészet

email: horvathtamas[at]enthouse.hu

(drhorvathtamas.com)

 

 vargazsuzsi_ildi.jpg

dr. Varga Zsuzsa

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: rhinológia, otoneurológia

email: dr.zsuzsa.varga[at]gmail.com

 

 

 hiteles_egeszsegugyi_weboldal_2017_pecset.png

 



Free Page Rank Tool

Címkék

Címkefelhő

Podcast 21. rész: Életminőség kérdések krónikus középfülgyulladásban / A mikrobiom szerepe krónikus rhinosinusitisben

2023.07.11. | drHorváthTamás | komment

Címkék: podcast orr fülzúgás fülműtét melléküregek középfülgyulladás krónikus melléküreggyulladás idült fülfolyás mikrobiom

Legújabb podcast adásunkban is 2 különböző témát járunk körül. Elsőként a krónikus középfülgyulladás életminőségi kérdéseiről beszélgetünk. Műtétileg próbálunk megszüntetni egy betegséget (cholesteatoma, lyukas dobhártya), aminek kapcsán kihatással vagyunk a betegek életminőségére, szerencsére általában pozitív irányban, de néha nem. Fülfolyás, fülzúgás, kozmetikai problémák, ezek kerülnek elő, miközben a tudományos szcéna elsősorban inkább csak a műtét sikerességére (van-e cholesteatoma, vagy sincs, van-e lyuk a dobhártyán, vagy sincs), illetve a halláseredményekre fókuszál.

Az adás második részében a mikrobiomról van szó, annak is a krónikus orrmelléküreggyulladásban betöltött szerepéről. Ez egy új megközelítés, ami sokkal holisztikusabb, mint a korábbi etiológiai elméletek. Az egyik végső kérdés aztán, hogy a mikrobiom megváltozása krónikus sinusitisben ok, vagy okozat?

Ezekről, és még sok másról ebben a 30-35 perces adásban itt:

spotify_2.jpg

 

 

Korábbi podcast adásaink ITT érhetők el.

süti beállítások módosítása