A blogról

Ön az ENT House Budapest fül- orr- gégészeti rendelő blogját olvassa. A blogon szakmai témákat boncolgatunk, betegségeket és azok kezelését ismertetjük, friss kutatásokat, ajánlásokat elemzünk, érdekes eseteket mutatunk be, elsősorban kollégáknak, másodsorban betegeknek. Fül- orr- gégészet minden mennyiségben!

 

 

Podcastünkben élőszóban is beszélgetünk szakmai kérdésekről, 10-25 perces adások formájában. A csatornánkat itt találja:

 

spotify_2.jpg

 

Természetesen az itt leírtak nem helyettesítik a vizsgálatot, csak kiegészítő jellegű információk. Ezzel kapcsolatos részletes jogi nyilatkozatunk ITT érhető el. A blog íróinak nincs kapacitása, és jogilag sem találják vállalhatónak, hogy általuk korábban nem kezelt betegeknek email-ben egészségügyi tanácsokat adjanak.

 

 

A blog írói az ENT House Budapest mukatársai:

 horvatht_otsz.jpeg

dr. Horváth Tamás Ph.D.

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: fülsebészet

email: horvathtamas[at]enthouse.hu

(drhorvathtamas.com)

 

 vargazsuzsi_ildi.jpg

dr. Varga Zsuzsa

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: rhinológia, otoneurológia

email: dr.zsuzsa.varga[at]gmail.com

 

 

 hiteles_egeszsegugyi_weboldal_2017_pecset.png

 



Free Page Rank Tool

Címkék

Címkefelhő

Internettel kapcsolatos előadások

2016.02.28. | drHorváthTamás | komment

Címkék: internet

A múlt héten kicsit elhanyagoltam a blogot, mert a PhD házivédésre készülve gőzerővel írtam a disszertációmat, emellett pedig -csak hogy ne unatkozzak otthon írás közben-, egymástól függetlenül, két egymást követő napon is az orvosi internethasználattal kapcsolatban adtam elő különböző fórumokon, két különböző megközelítésből. Csütörtökön többek között az Orvostovábbképző szemlét és a Medical Tribune-t is kiadó cég szervezett egy Gyógyszerkommunikációs konferenciát, ahol "Orvosok a neten" címmel adtam elő. Már nem először jártam ezen a konferencián, 7 éve is már előadóként lehettem ott (ITT írtam róla). Itt elsősorban a saját tapasztalataimra alapozva próbáltam bemutatni, hogy milyen lehetőségei vannak egy orvosnak, hogy a betegekkel és a kollégáival online nyilvánosan kommunikáljon, alább itt az előadásom:

 

A másik esemény pedig a Heim Pál Kórházban zajlott. Ide Katona Professzor Úr meghívására jöttem, és a Heim Pálban dolgozó fiatal kollégák részére szerveződött, helyi mini továbbképzés keretében arról beszélhettem, hogy milyen online eszközök, alkalmazások, programok, felületek, weboldalak segíthetnek abban, hogy mint orvosok, hatékonyabban tudjuk a saját önképzésünkre használni az internetet, hogyan keressünk effektíven, hogyan monitorozzuk egyszerűen a szakmai híreket, hogyan mentsük és rendszerezzük az értékes információt, és azt adott esetben hogyan adjuk tovább, hogyan kollaboráljunk egymással. Erről a témáról már tavaly a szakcsoporton is beszéltem, így aki akkor ott volt, a jelenlegi anyag 60-70%-át hallotta. Viszont azóta is vannak újdonságok, illetve itt egy kicsit részletesebben, családiasabb körülmények között, jóval interaktívabban lehetett diskutálni. Ez volt maga az előadás:

 

süti beállítások módosítása