A blogról

Ön az ENT House Budapest fül- orr- gégészeti rendelő blogját olvassa. A blogon szakmai témákat boncolgatunk, betegségeket és azok kezelését ismertetjük, friss kutatásokat, ajánlásokat elemzünk, érdekes eseteket mutatunk be, elsősorban kollégáknak, másodsorban betegeknek. Fül- orr- gégészet minden mennyiségben!

 

 

Podcastünkben élőszóban is beszélgetünk szakmai kérdésekről, 10-25 perces adások formájában. A csatornánkat itt találja:

 

spotify_2.jpg

 

Természetesen az itt leírtak nem helyettesítik a vizsgálatot, csak kiegészítő jellegű információk. Ezzel kapcsolatos részletes jogi nyilatkozatunk ITT érhető el. A blog íróinak nincs kapacitása, és jogilag sem találják vállalhatónak, hogy általuk korábban nem kezelt betegeknek email-ben egészségügyi tanácsokat adjanak.

 

 

A blog írói az ENT House Budapest mukatársai:

 horvatht_otsz.jpeg

dr. Horváth Tamás Ph.D.

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: fülsebészet

email: horvathtamas[at]enthouse.hu

(drhorvathtamas.com)

 

 vargazsuzsi_ildi.jpg

dr. Varga Zsuzsa

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: rhinológia, otoneurológia

email: dr.zsuzsa.varga[at]gmail.com

 

 

 hiteles_egeszsegugyi_weboldal_2017_pecset.png

 



Free Page Rank Tool

Címkék

Címkefelhő

Morfint adni gyerekeknek mandulaműtét után

2015.01.27. | drHorváthTamás | komment

Címkék: mandulaműtét fájdalomcsillapítás ibuprofen gyermek fül orr gégészet torokmandula morfin alvási apnoe OSAS

Na, pont írtam a svéd ajánlás kapcsán arról, hogy eszembe nem jutna egy gyereknek ópiátot adni mandulaműtét után a fájdalom ellen, erre gyorsan be is igazolódott a véleményem: most olvastam a Medical News Today-ben egy friss Pediatrics cikkről, amiből kiderül, hogy egyértelműen észlelhető légzésdepresszió morfin adása mellett a gyerekeknél. Ezzel szemben megnézték az ibuprofent, ami pont ugyanannyira csökkentette a fájdalmat, mint a kábítószer, viszont egyáltalán nem nőtt az apnoe frekvenciája, ami nem csoda. Szóval ibuprofen:morfin 1:0. Ráadásul tőlünk nyugatabbra egyre inkább obstruktív apnoe miatt veszik ki a gyerekek manduláit (az MNT szerint az esetek 80%-ában!), így pláne nem mindegy, hogy a fájdalomcsillapító miatt még többször kimarad-e a légzés, mint amúgy. Azt hiszem nekem ez bőven elég volt tudományos támogatásra a morfintagadás kérdésében.

süti beállítások módosítása