Az utóbbi időben megint belebotlottam több, hasznos fül- orr- gégészeti oldalba.
Mindenképpen első helyen szeretnék megemlíteni egy magyar oldalt, méghozzá a miskolci kórház Fül- Orr- Gégészeti Osztályának a facebook oldalát. Pár hónapja Karosi Tamás dr. kollégánkat nevezték ki oda osztályvezetőnek, és azt hiszem nem kell a magyar kollégáknak bemutatni, hiszen ismert a nagyon komoly tudományos munkássága (pubmed), ami nem csak relatív a korosztályában (vagyis korosztályunkban) messze kiemelkedő, hanem abszolút a magyar fül- orr- gégészetben páratlan. Ehhez most még hab a tortán ez a nyílt, oktató jellegű facebook profil is, szóval köszönjük Tamás!
Az audiofil fül- orr- gégészeknek ajánlom az ENT Expert Opinion-t, egy podcastet, amit ausztrál kollégák üzemeltetnek. Asztali gépen mp3-ban hallgatható, apple eszközös kollégák pedig iTunes-ból is letölthetik. Mindenféle fül- orr- gégészeti témákban kb. 15-35 perces előadások hallgathatók. Elég trükkös viszont, hogy hol is vannak az oldalon az előadások. Ha a kezdőoldalon kiválasztjuk a témát, új ablak nyílik fel, ahol az adott témához tartozó podcast középen van remekül elrejtve (piros karika):
Ha pedig podcast: Már két éve is írtam, hogy az AAO-HNS oldalán is van fül- orr- gégészet mp3 formában, és lassan, de folyamatosan ott is tovább csordogálnak az újabb podcastek.
A már szintén sokat emlegetett dr. Balasubramanian nyár végén egyben feltöltötte a scribd-re az összes rhinológiai saját anyagát, de a scribd-nek hála, itt is megtekinthető az anyag:
Rhinology Selections by Dr. T. Balasubramanian
Végül rajzok: a Stanford Egyetemen nagyon jó rajzokat raktak ki stapes-sebészethez, illetve koponyalapi-sebészethez, oktató, betegfelvilágosító céllal.
Jó böngészést!