Lassan 3 hónapja, hogy fül- orr- gégészeti szakmai hírlevél indítása mellett döntöttem, erről ITT írtam részletesebben. Nem bántam meg, nagyon tetszik a Mailchimp rendszere, főleg azért, mert miután egyszer konfiguráltam és kialakítottam a dizájnt, onnantól kezdve pofonegyszerű az újabb és újabb leveleket megcsinálni.
Miután most vasárnap kiment a 12. hírlevél is, gondoltam itt az ideje körülnézni, és átgondolni a dolgokat, mert úgy éreztem van valami, ami viszont mégis nehézkes a hírlevelek összerakásában. Először magamnak sem esett le, hogy mivel is van bajom, aztán rájöttem, hogy a fordítással. Egész konkrétan angol nyelvű absztraktoknak, blogbejegyzéseknek, videóknak, előadásoknak kell max. 12-14 szóban a lényegét leírni, ami néha nagyon nem könnyű, és ez lassítja le a hírlevél készítését. Főleg úgy, hogy a linkek kb. 2/3-a kerül megnyitásra, így 1/3 esetben feleslegesen dolgoztam.
Először arra gondoltam, hogy akkor majd csak kéthetente írok hírlevelet, de ezt elvetettem, mert az érdekes (legalábbis számomra érdekes) cikkek száma attól még nem lesz kevesebb. Ezért végül most úgy döntöttem, hogy a 13. hírlevéltől kezdve nem fogok fordítani, a linkek az eredeti angol címükön fognak szerepelni. Akit tényleg érdekel a téma, azt gondolom úgysem zavarja az angol, hiszen az orvostudomány nyelve már az angol.
Aki még fel szeretne még iratkozni, itt megteheti:
Egyébként összeszedtem, hogy mik voltak a legnépszerűbb linkek az eddigi 12 hírlevélben:
Leggyakoribb súlyos, gyógyszer okozta allergiás reakciók
Hogyan modellezzük a gégét egy darab papír és a kezünk segítségével?
A hangképzés anatómiája egy animált képen
Kisgyermekkori allergia előbb vezethet orrmandula-megnagyobbodás okozta panaszokhoz is
Gyermekkori krónikus sinusitisben az orröblítés összemérhető hatékonyságú a műtéttel
Nem evidens, hogy melyik posztoperatív gondozási forma jobb orrsövényműtét után
Antibiotikum választás dilemmák A csoportú Streptococcus pharyngitis esetén