A blogról

Ön az ENT House Budapest fül- orr- gégészeti rendelő blogját olvassa. A blogon szakmai témákat boncolgatunk, betegségeket és azok kezelését ismertetjük, friss kutatásokat, ajánlásokat elemzünk, érdekes eseteket mutatunk be, elsősorban kollégáknak, másodsorban betegeknek. Fül- orr- gégészet minden mennyiségben!

 

 

Podcastünkben élőszóban is beszélgetünk szakmai kérdésekről, 10-25 perces adások formájában. A csatornánkat itt találja:

 

spotify_2.jpg

 

Természetesen az itt leírtak nem helyettesítik a vizsgálatot, csak kiegészítő jellegű információk. Ezzel kapcsolatos részletes jogi nyilatkozatunk ITT érhető el. A blog íróinak nincs kapacitása, és jogilag sem találják vállalhatónak, hogy általuk korábban nem kezelt betegeknek email-ben egészségügyi tanácsokat adjanak.

 

 

A blog írói az ENT House Budapest mukatársai:

 horvatht_otsz.jpeg

dr. Horváth Tamás Ph.D.

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: fülsebészet

email: horvathtamas[at]enthouse.hu

(drhorvathtamas.com)

 

 vargazsuzsi_ildi.jpg

dr. Varga Zsuzsa

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: rhinológia, otoneurológia

email: dr.zsuzsa.varga[at]gmail.com

 

 

 hiteles_egeszsegugyi_weboldal_2017_pecset.png

 



Free Page Rank Tool

Címkék

Címkefelhő

Útmutató a házilag készített orröblítők baktérium-mentességéhez

2015.08.22. | drHorváthTamás | komment

Címkék: orr orrmosó

Aki házilag állít össze magának orrmosó folyadékot, annak hasznos lehet az a kutatás, ami most jelent meg az International forum of allergy & rhinology-ban. Azt vizsgálták, hogy vajon mennyire szaporodnak el a kórokozók a házi gyártmányú orrmosó folyadékokban, és hogy mit lehet ez ellen tenni. Az derült ki, hogy az elkészítést követően akár sajnos már egy nap múlva is kimutathatók kórokozók a folyadékban, 1 hét után pedig már 35%-ban fordult elő valamilyen baci. De ez csak a szobahőmérsékleten tárolt orrmosókra volt igaz, a hűtőben tartott folyadékokban nem volt, egyben sem. Tehát 1-es számú, legfőbb szabály: Tartsuk hűtőben az elkészített orrmosót!

Bár a felforralás az egyik legősibb módszer a fertőtlenítésre, a felforralt vízben is később kitenyészett kórokozó, ezzel szemben a desztillált vagy a palackozott vízből nem annyi. Emiatt a cikk szerzői inkább a 2 utóbbi folyadékot, semmint a felforralt vizet ajánlják az elkészítéshez.

A fentihez részben kapcsolódik a harmadik megfigyelésük: A baktériumok jobban szeretik a hypotoniás oldatot, mint az izo- vagy hypertoniás folyadékot, ez utóbbiakban kevésbé élnek meg. Tehát azt javasolják, hogy ne hypotoniás oldatot használjunk az orrba. Ez csak a desztillált víznél érdekes kifejezetten, mert az aztán elég hypotoniás, azt mindenképpen fel kell tuningolni sókkal.

Egyébként ez az orrmosás kérdés szerintem nincs eléggé hangsúlyozva, pedig pl. krónikus melléküreg-gyulladásban már evidens kezelési forma, alternatíva. Ja és ha már orrmosás, ne felejtsük el a babasampont sem!

 

süti beállítások módosítása