A blogról

Ön az ENT House Budapest fül- orr- gégészeti rendelő blogját olvassa. A blogon szakmai témákat boncolgatunk, betegségeket és azok kezelését ismertetjük, friss kutatásokat, ajánlásokat elemzünk, érdekes eseteket mutatunk be, elsősorban kollégáknak, másodsorban betegeknek. Fül- orr- gégészet minden mennyiségben!

 

 

Podcastünkben élőszóban is beszélgetünk szakmai kérdésekről, 10-25 perces adások formájában. A csatornánkat itt találja:

 

spotify_2.jpg

 

Természetesen az itt leírtak nem helyettesítik a vizsgálatot, csak kiegészítő jellegű információk. Ezzel kapcsolatos részletes jogi nyilatkozatunk ITT érhető el. A blog íróinak nincs kapacitása, és jogilag sem találják vállalhatónak, hogy általuk korábban nem kezelt betegeknek email-ben egészségügyi tanácsokat adjanak.

 

 

A blog írói az ENT House Budapest mukatársai:

 horvatht_otsz.jpeg

dr. Horváth Tamás Ph.D.

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: fülsebészet

email: horvathtamas[at]enthouse.hu

(drhorvathtamas.com)

 

 vargazsuzsi_ildi.jpg

dr. Varga Zsuzsa

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: rhinológia, otoneurológia

email: dr.zsuzsa.varga[at]gmail.com

 

 

 hiteles_egeszsegugyi_weboldal_2017_pecset.png

 



Free Page Rank Tool

Címkék

Címkefelhő

Befolyásolja-e a mobiltelefon használata a nyálmirigyek működését?

2014.06.20. | drHorváthTamás | komment

Címkék: mobiltelefon nyálmirigyek parotis

24 órán belül 2 olyan cikkel is találkoztam, ami a mobiltelefonok nyálmirigyműködést befolyásoló hatásával foglalkozik. Az egyik szerint a parotis (fültőmirigy) működésében nem észlelhető változás a mobiltelefon-használat kapcsán, míg a másik közlemény szerint -ha nem is szignifikáns különbséggel- mégiscsak van hatása a mobilozásnak a nyál összetételére, termelődésének mértékére. A problémafelvetés jogos: a mobilt pont a fültőnél tartjuk, ott, ahol a legnagyobb nyálmirigyünk, a parotis is található. Kérdés, hogy bármilyen érdemi eltérés meg tudja-e változtatni a mobilhasználati szokásokat. Szerintem nem. Mint ahogy az sem, hogy úgy tűnik, hogy nagyobb eséllyel alakulhat ki jóindulatú agytumor a mobilhasználóknál.

Viszont akkor ennek kapcsán újra előveszem a szavazást:

Ön szerint károsan hat a mobiltelefon a fülre és/vagy az idegsejtekre?

Nem
Lehet
Biztosan kissé
Biztosan nagyon

süti beállítások módosítása