A blogról

Ön az ENT House Budapest fül- orr- gégészeti rendelő blogját olvassa. A blogon szakmai témákat boncolgatunk, betegségeket és azok kezelését ismertetjük, friss kutatásokat, ajánlásokat elemzünk, érdekes eseteket mutatunk be, elsősorban kollégáknak, másodsorban betegeknek. Fül- orr- gégészet minden mennyiségben!

 

 

Podcastünkben élőszóban is beszélgetünk szakmai kérdésekről, 10-25 perces adások formájában. A csatornánkat itt találja:

 

spotify_2.jpg

 

Természetesen az itt leírtak nem helyettesítik a vizsgálatot, csak kiegészítő jellegű információk. Ezzel kapcsolatos részletes jogi nyilatkozatunk ITT érhető el. A blog íróinak nincs kapacitása, és jogilag sem találják vállalhatónak, hogy általuk korábban nem kezelt betegeknek email-ben egészségügyi tanácsokat adjanak.

 

 

A blog írói az ENT House Budapest mukatársai:

 horvatht_otsz.jpeg

dr. Horváth Tamás Ph.D.

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: fülsebészet

email: horvathtamas[at]enthouse.hu

(drhorvathtamas.com)

 

 vargazsuzsi_ildi.jpg

dr. Varga Zsuzsa

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: rhinológia, otoneurológia

email: dr.zsuzsa.varga[at]gmail.com

 

 

 hiteles_egeszsegugyi_weboldal_2017_pecset.png

 



Free Page Rank Tool

Címkék

Címkefelhő

A skála szerepe a foniátriai ellátás (diagnosztika és kezelés) továbbfejlesztésében - dr. Mészáros Krisztina bejegyzése

2009.11.01. | drHorváthTamás | komment

Címkék: gége hangszalag foniátria hangszalagbénulás

Dr. Horváth Róbert után most dr. Mészáros Krisztina, foniáter specialista kolléganőnk is írt a saját szakmájáról, azon belül is a skálák jelentőségéről. Egyébként arról, hogy mit is csinál egy foniáter, a honlapunkon, ITT lehet részletesebben olvasni.

„Más orvosi szakmákhoz hasonlóan, a foniátriában is szükségesnek látszik a minőségi betegellátás érdekében a szubjektív leírások helyett egységesített, mind a diagnosztikában, mind a terápia követésében hasznos eljárások alkalmazása. A hangképzési zavarok esetében vezető tünet a hangszín megváltozása, ami általában a rekedtség megjelenését jelenti. A rekedtség szubjektív, nehezen definiálható, hosszas leírása helyett cél egy gyors, rövid, egyszerű, könnyen követhető, a rekedtség kategorizálására alkalmazható numerikus skála bevezetése. Erre alkalmas az RBH-skála (sev. Wendler) alkalmazása.

Ez a rekedtség subkomponenseit analizálja, hiszen ez a skála leírja az egyes rekedtségi komponenesek meglétét a hangban. Mindezek hasznosíthatók a hangképzési zavarok, rekedtség diagnosztizálásában, kezelésében, rehabilitációs folyamatában, mind a funkcionális dysphonia, spazmodikus dysphonia, transsexuális hangképzés, egyoldali hangszalagbénulás rehabilitálásában. Ezt kiegészitjük a hangfunkció vizsgálatok objektív módszerének alkalmazásával, azaz hangmezőméréssel (Hacki-féle hangmezőmérő készülékkel).

Mindezt már adaptáltuk Magyarországon és be is vezettük az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karán a logopédus képzésbe. Ez egy újabb lépés volt a magyarországi foniátria európai szintre történő emelésében.

dr. Mészáros Krisztina”

 

süti beállítások módosítása